Tuğba Yurt - Taş Yürek'

Tuğba Yurt - Taş Yürek'

Tuğba Yurt - Taş Yürek'

uğba Yurt, Türkçe pop'un en çalışkan isimlerinden biri. Adını her geçen gün daha da çok duyuyoruz. Şarkılarıyla gündeme geliyor, radyolar onu çok seviyor. 'Sığınak' albümüyle başarısını daha da büyüttü Yurt. Ve sonunda 'Sığınak'ın gizli hit'i 'Taş Yürek'i kliplendirdi. Tuğba Yurt'un başarısının sırrı ne peki?

Tuğba Yurt 'Taş Yürek' şarkısıyla 3'te 3 yaptı

Türkçe pop ölmez, ölemez

Türkçe pop ölmez, ölemez

Türkçe pop'un öldüğünü düşünenlere inanmayın. Pop ölmez. Özellikle de bizde pop müziğin öyle 1-2 yılda ölmesi gibi bir şey olamaz. Kabuk değiştirir, çağa ayak uydurur ama pop müzik her zaman vardır ve her zaman var olacaktır.

Radyolardaki şarkılar birbirinin aynısı

Radyolardaki şarkılar birbirinin aynısı

Türkçe pop'ta evet müthiş bir boşluk var. Beste sıkıntısı var en çok da. Türkçe pop ağırlıklı yayın yapan radyolardaki şarkılara bakıyorsunuz, birbirinin aynısı şarkılar. Soner Sarıkabadayı ya da Aynur Aydın gibi isimler dijitali hedefleme peşinde biraz daha rap, trap esintili şarkılara kaymış durumda.

Hem çağı yakalamak hem de tarz oturtmak

Sarıkabadayı'nın 'Ölümüne'si, Aynur Aydın'ın 'Yağdır'ı hatta Mustafa Ceceli'nin 'Bedel'i hep bu ekolden... Bu şarkılar çağı yakalama gayretinde farklı denemeler. Ama asıl başarı bir yandan çağı yakalarken diğer yandan da 'kendi tarz'ını oturtmaktan geçiyor. Güzel bir haber vereyim: Tuğba Yurt tam olarak bunu başarıyor.


Diğer Albümler